Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
HÖLLVIKEN INNEBANDY
HELT VANLIGA STJÄRNOR.
Pre Season Challenge Junior 2019

PRE SEASON CHALLENGE JUNIOR 2019!

När? 14/9 F04-06 & P05 & 21/9 P06 & P07 

Var? Höllviken (Halörhallen & Gyahallen)


HÖLLVIKEN INNEBANDY BJUDER HÄRMED IN TILL FÖRSÄSONGSTURNERING FÖR POJKAR FÖDDA 2005, 2006 & 2007 SAMT FLICKOR FÖDDA 2004-06. EN TURNERING SOM SYFTAR TILL ATT SPELA TIGHTA, INTENSIVA MATCHER MOT JÄMBÖRDIGT MOTSTÅND FÖR ATT SEDAN KOMMA VÄL FÖRBEREDDA TILL SERIESTARTEN DÄR VARJE LAG ÄR GARANTERADE MINST 4 MATCHER. TURNERINGEN SPELAS UNDER EN DAG FÖRDELAT PÅ TVÅ HALLAR. 


SPELREGLER

BANMÅTT: 20 x 40 METER

MÅLBUR: 120 x 90 (VANLIGT INNEBANDYMÅL)

MATCHTID: 2 x 15 MIN RULLANDE TID (SISTA MINUTEN EFFEKTIVA)

SPELPLANER: HALÖRHALLEN & GYAHALLEN

TIMEOUT: 30 SEKUNDER I SLUTSPELSMATCHER

PAUS: 3 MINUTER

POÄNGRÄKNING: VID VINST 3 POÄNG, OAVGJORT 1 POÄNG OCH FÖRLUST 0 POÄNG.

SANKTION: TÄVLINGEN ÄR SANKTIONERAD AV SKIBF

 

PLACERINGSMATCHER

PLACERING SKER ENLIGT FÖLJANDE KRITERIER:

1. POÄNG

2. MÅLSKILLNAD

3. FLEST GJORDA MÅL

4. MINST ANTAL UTVISNINGSMINUTER

5. LOTTNING


PRISER/MEDALJER

Pokal och medaljer till vinnaren och tvåan samt matchen lirare i varje match.


SPELSCEHMA 21/9 - P06 & P07

P06

GRUPP A

MUNKA LJUNGBY IBK 7-5 7p

BJÄRREDS IBK 7-5 4p

MALMHAUG IBF 7-7 4p

IBK HÖLLVIKEN P06 5-9 1p


GRUPP B

IBK HÖLLVIKEN P05 19-3 9p

FBC ENGELHOLM 12-9 6p

ÅSTORP/KVIDINGE IBS 4-4 3p

IBK HÖLLVIKEN P07 1-13 0p


P07

GRUPP A

KÄRRA IBK 23-2 9p

FC HELSINGBORG 2 5-14 6p

IBK HÖLLVIKEN SVART 4-7 3p

IBK LUND SANDBY 3-12 0p


GRUPP B

VANLÖSE FLOORBALL 16-7 7p

IBK GENARP 13-11 7p

IBK LUND DALBY 7-13 3p

IK STANSTAD 8-11 0p


GRUPP C
SKURUPS IBK 11-8 7p
IBK HÖLLVIKEN ORANGE 10-8 4p
FC HELSINGBORG 1 12-11 4p
IBK PUMA 8-14 1p

HALÖRHALLEN

8.00 P06 A MALMHAUG IBF - BJÄRREDS IBK 2-1

8.40 P06 A  IBK HÖLLVIKEN P06 - MUNKA LJUNGBY IBK 1-2

9.20 P07 C SKURUPS IBK - IBK PUMA 3-2

10.00 P06 B ÅSTORP/KVIDINGE IBS - FBC ENGELHOLM 2-3

10.40 P07 A KÄRRA IBK - FC HELSINGBORG 2 12-0

11.20 P07 A IBK LUND SANDBY- IBK HÖLLVIKEN SVART 1-2

12.00 P07 B VANLÖSE - IBK GENARP 5-5

12.40 P06 A BJÄRREDS IBK - MUNKA LJUNGBY IBK 2-2

13.20 P07 C FC HELSINGBORG 1 - SKURUPS IBK 3-5

14.00 P07 B IBK LUND DALBY - VANLÖSE 0-6

-

14.40 P06 SEMI 1 FBC Engelholm - Munka Ljungby 5-1

15.20 P06 PLAC 1 Åstorp/Kvidinge - Malmhaug IBF 3-1

16.00 P07 KVART 1 IBK HÖLLVIKEN ORANGE - SKURUPS IBK 2-3

16.40 P06 FINAL Höllviken P05 - FBC Engelholm 3-2

17.20 P07 SEMI 1 Skurup- KÄRRA IBK 1-2

18.00 P07 PLAC 2 IBK PUMA - IBK LUND DALBY 4-1

18.40 P07 FINAL GENARP - KÄRRA IBK


GYAHALLEN

8.00 P06 B ÅSTORP/KVIDINGE IBS - IBK HÖLLVIKEN P07 2-1

8.40 P07 A FC HELSINGBORG 2 - IBK HÖLLVIKEN SVART 2-1

9.20 P07 A KÄRRA IBK - IBK LUND SANDBY 7-1

10.00 P06 B IBK HÖLLVIKEN P07 - IBK HÖLLVIKEN P05 0-11

10.40 P06 A BJÄRREDS IBK - IBK HÖLLVIKEN P06 4-1

11.20 P07 C IBK PUMA - FC HELSINGBORG 1 5-5

12.00 P07 B IK STANSTAD - IBK LUND DALBY 3-4

12.40 P06 B FBC ENGELHOLM - IBK HÖLLVIKEN P07 7-2

13.20 P07 A IBK HÖLLVIKEN SVART - KÄRRA IBK 1-4

14.00 P07 B IBK GENARP - IK STANSTAD 4-3

-

14.40 P06 SEMI 2 Bjärred - Höllviken P05 1-5

15.20 P06 PLAC 2 Höllviken P06 - Höllviken P07 5-2

16.00 P07 KVART 2 FC HELSINGBORG 2 - IBK GENARP 3-6

16.40 P07 PLAC 1 IBK HÖLLVIKEN SVART - FC HELSINGBORG 1 4-3

17.20 P07 SEMI 2 GENARP - VANLÖSE FLOORBALL 7-5

18.00 P07 PLAC 3 IBK LUND SANDBY - IK STANSTAD 5-1


SANDEPLANSHALLEN

8.00 P06 B FBC ENGELHOLM - IBK HÖLLVIKEN P05 2-5

8.40 P07 C IBK HÖLLVIKEN ORANGE - FC HELSINGBORG 1 1-4 

9.20 P07 B IBK GENARP - IBK LUND DALBY 4-3

10.00 P07 B VANLÖSE - IK STANSTAD 5-2

10.40 P06 A MUNKA LJUNGBY IBK - MALMHAUG IBF 3-2

11.20 P07 C SKURUPS IBK - IBK HÖLLVIKEN ORANGE 3-3

12.00 P06 B IBK HÖLLVIKEN P05 - ÅSTORP/KVIDINGE IBS 3-1

12.40 P06 A MALMHAUG IBF - IBK HÖLLVIKEN P06 3-3

13.20 P07 A FC HELSINGBORG 2 - IBK LUND SANDBY 3-1

14.00 P07 C IBK HÖLLVIKEN ORANGE - IBK PUMA 6-1

 
Våra Sponsorer